علاقه – سود نشستن افراد عاشق شخصیت افراد

علاقه – سود: نشستن افراد عاشق شخصیت افراد نشانه شخصیت سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز وب‌گردی ترفندهای گزینش یک هندوانه رسیده و شیرین

فصل هندوانه های شیرین و آبدار رسیده و هم اکنون که در بازار این میوه جالیزی به عنوان نوبرانه به فروش می رسد، گزینش یک هندوانه شیرین کار بسیار دشواری است و نیاز به تجربه و آگاهی دارد.

ترفندهای گزینش یک هندوانه رسیده و شیرین

به گزارش مجله سرگرمی گروه تحریریه سایت جوان، چندین راه جهت تشخیص پیگیری و شیرینی هندوانه وجود دارد. معمولا عالی ترین علامت پیگیری هندوانه عوض کردن رنگ پوست آن هست. اگر دقت کرده باشید اغلب هندوانه های راه راه در قسمتی از پوست ارزش لکه بزرگ عوض کردن رنگ یافته ای دیده می شود که نشان دهنده سطح تماس پوست هندوانه با زمین هست. اگر رنگ این قسمت سفید متمایل به سبز باشد، هندوانه نارس است ولی اگر به رنگ زرد روشن متمایل به کرم باشد و خطوط هندوانه موازی و صاف و تیره تر باشد نشاندهنده پیگیری میوه هست. معمولا هندوانه های راه راه رسیده هرچه گردتر باشند شیرین تر و هر چه کشیده تر باشند آبدارتر هستند و هندوانه های با پوست مات از انواع براق آن بهترند.

عبارات مهم : هندوانه – شیرینی
در مورد هندوانه های بیضی با رنگ سبز کمرنگ که به هندوانه سفید معروفند هر چه رنگ میوه روشن تر و به سفیدی بزند، شیرین تر و آبدار تر هستند. ولی انواعی از هندوانه هایی که رنگ سبز پررنگ دارند خیلی خوشمزه و ترد نیستند ولی تخمه های خوبی جهت برای بو دادن دارند.

روش دیگر جهت تشخیص یک هندوانه خوب، توجه به دم یا همان ساقه متصل به هندوانه هست. اگر دم هندوانه خشک باشد یعنی رسیده است ولی اگر سبز باشد به این معناست که هندوانه سریع چیده شده است و نارس هست.

هر چه هندوانه سبک تر باشد پوست نازک تری دارد و اگر در اثر ضربه زدن به هندوانه، صدای بم و خفه ای شنیدید آن هندوانه نارس و پوست کلفت یا خیلی رسیده و پوک است که بسته به فصل عرضه آن این عنوان قابل تشخیص هست، ولی اگر ارتعاشات ضربه وارده به پوست هندوانه در تمام بافت آن پخش شد نشاندهنده تردی و آبدار بودن هندوانه هست.

یکی دیگر از راه های تشخیص هندوانه رسیده فشردن هندوانه بین دو دست است که لزوما باید زور بازو داشته باشید تا بتوانیدبا اعمال فشار و ایجاد شکافی در داخل بافت هندوانه متوجه تردی آن شوید.
منبع: سلامت آنلاین
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: هندوانه | شیرینی | هندوانه | انتخاب هندوانه | هندوانه شیرین | تشخیص هندوانه خوب |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz