علاقه – سود نشستن افراد عاشق شخصیت افراد

علاقه – سود: نشستن افراد عاشق شخصیت افراد نشانه شخصیت سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار پزشکی حق بیمه هر خانوار، ۷ درصد ، اعلام قیمت ویزیت پزشکان در سال ۹۷

ایسنا نوشت: دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت در نشستی خبری با اشاره به زیاد کردن پنج درصدی سبد تعرفه های پزشکی سال ۹۷ گفت: روش تعیین تعرفه این است که وزا

حق بیمه هر خانوار، ۷ درصد ، اعلام قیمت ویزیت پزشکان در سال ۹۷

اعلام قیمت ویزیت پزشکان در سال ۹۷ / حق بیمه هر خانوار، ۷ درصد

عبارات مهم : خارجی

سخنگوی وزارت بهداشت جزییات تعرفه های پزشکی امسال را اعلام کرد.

ایسنا نوشت: دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت در نشستی خبری با اشاره به زیاد کردن پنج درصدی سبد تعرفه های پزشکی سال ۹۷ گفت: روش تعیین تعرفه این است که وزارت بهداشت و نظام پزشکی پیشنهادات ارزش را به شورای عالی بیمه ارائه می دهند و این شورا هم مصوباتی را ارائه می کند، سپس با تایید شرکت برنامه و بودجه، دولت تعرفه را تصویب می کند. امسال نیز دولت با توجه به سیاست های خود تصمیم گرفت که سبد تعرفه های پزشکی پنج درصد رشد کند. همچنین امسال این زیاد کردن پنج درصدی جهت بخش دولتی و شخصی به صورت یکسان بوده است.

قیمت ویزیت پزشکان در سال جاری

حق بیمه هر خانوار، ۷ درصد ، اعلام قیمت ویزیت پزشکان در سال ۹۷

وی با بیان اینکه در ویزیت در سال ۹۷ رشد شش درصدی تعرفه ها را شاهد خواهیم بود، گفت: بر این اساس ویزیت دکتر عمومی ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان، ویزیت متخصص ۳۸ هزار و ۴۰۰ تومان و ویزیت فوق تخصص ۴۷ هزار و ۹۰۰ تومان در بخش شخصی هست. این تعرفه در بخش دولتی به این ترتیب است که ویزیت دکتر عمومی ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان، ویزیت دکتر متخصص ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان و ویزیت فوق تخصص ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان هست. طبق مصوبه دولت مدت زمانی که به طور میانگین باید جهت ویزیت بیماران صرف شود به ترتیب جهت دکتر عمومی ۱۵ دقیقه جهت دکتر متخصص ۲۰ دقیقه و جهت دکتر فوق تخصص ۲۵ دقیقه است.

حریرچی با بیان اینکه طبق مصوبه دولت بیمه ها در تعرفه شخصی فقط معادل تعرفه دولتی را پوشش می دهند، گفت: بنابراین مردمی که به بیمارستان ها مراجعه می کنند در بخش خوابیدن ۱۰ درصد تعرفه دولتی و در سرپایی ۳۰ درصد تعرفه دولتی را می پردازند. اگر مردم به بخش شخصی مراجعه کنند باید ما به التفاوت تعرفه بخش دولتی و شخصی را هم پرداخت کنند.

ایسنا نوشت: دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت در نشستی خبری با اشاره به زیاد کردن پنج درصدی سبد تعرفه های پزشکی سال ۹۷ گفت: روش تعیین تعرفه این است که وزا

حریرچی ادامه داد: بنابراین در سال ۹۷ ویزیت شش درصد، جزء حرفه ای (K) صفر درصد، جزء فنی ۲.۵ درصد، هتلینگ هشت درصد و سبد دارو طی یک سال ۹ درصد که زیر قیمت تورم هست، رشد داشته اند. این تعرفه ها از ابتدای سال تازه اعمال می شوند.

حق بیمه هر خانوار؛ ۷ درصد

حریرچی با بیان اینکه حق بیمه سرانه خانوار نیز هفت درصد تعیین شده است هست، گفت: یعنی خانوار چه یک نفره باشد و چه پنج نفره، یک حق بیمه درمانی پرداخت می کند که کل آن هفت درصد است و دو درصدش را کارمند می پردازد. همچنین حق بیمه جهت روستاییان، عشایر، ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، بیماران خاص و بیمه شدگانی که به صورت رایگان بیمه شده است اند، صفر ریال است.

حق بیمه هر خانوار، ۷ درصد ، اعلام قیمت ویزیت پزشکان در سال ۹۷

پرداختِ خارج از صندوق بیمارستان ها، ممنوع

وی با بیان اینکه مردم می توانند تخلفات تعرفه ای را به سامانه ۱۹۰ که به صورت ۲۴ ساعته فعال است اعلام کنند، گفت: مردم باید بدانند که هر مبلغی در بیمارستان ها، چه دولتی و چه شخصی خارج از صندوق و بدون ارائه فاکتور رسمی باشد و دریافت شود، تخلف هست. همچنین اعزام بیماران به خارج از بیمارستان جهت گرفتن دارو، تجهیزات، انجام آزمایش ها و … نیز تخلف محسوب می شود. در عین حال صراحتا اعلام می کنم که مردم مطمئن باشند که از نظر کیفیت ارائه خدمات هیچ تفاوتی میان بخش شخصی و دولتی وجود ندارد و اگر کیفیت در بخش دولتی بهتر نباشد با بخش شخصی برابر است.

ایسنا نوشت: دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت در نشستی خبری با اشاره به زیاد کردن پنج درصدی سبد تعرفه های پزشکی سال ۹۷ گفت: روش تعیین تعرفه این است که وزا

حریرچی در ادامه صحبت هایش با اشاره به یکی از پرسشها عمده جمعیتی یعنی زیاد کردن افراد پیر و بالای ۶۵ سال، گفت: در دنیا ۹۶۲ میلیون نفر بالای ۶۵ سال وجود دارد و آینده نگری می شود که این تعداد تا سال ۲۰۵۰ به دو میلیارد نفر برسند. در کشور نیز تعداد افراد بالای ۶۵ سال در سال ۹۰، ۸.۲ درصد بوده است و این میزان در سال ۹۵ به ۹.۲ درصد یعنی هفت میلیون و ۳۵۰ هزار نفر رسیده هست. آینده نگری می شود که این تعداد در سال ۱۴۲۰ به ۲۰ درصد برسند. بر این اساس جامعه ما یکی از سریع ترین تغییرات جمعیتی از جوانی به میانسالی و کهنسالی را تجربه می کند.

ابتلای یک نفر از هر ۹ نفر به درجاتی از زوال عقل

حق بیمه هر خانوار، ۷ درصد ، اعلام قیمت ویزیت پزشکان در سال ۹۷

وی با بیان اینکه یکی از مرسوم ترین امراض با رشد پیری، اختلال حافظه یا دمانس هست، گفت: این اختلال مشمول بر دو نقص مهم است که یا اختلال در حافظه ایجاد می شود و یا اختلال در فعالیت های اجتماعی که مرسوم ترین نوع آن هم آلزایمر هست. تجربه دنیا نشان می دهد که ۱۱ درصد افراد بالای ۶۵ سال دچار زوال عقل یا حافظه می شوند؛ یعنی از هر ۹ نفر یک نفر به درجاتی از زوال عقل مبتلا می شود.

داروی وارداتی از چین نداریم

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی راجع به وجود داروهای چینی در بازار دارویی کشور گفت: ما هیچ وارداتی از داروهای چینی نداریم و اگر در جایی داروی چینی دیدید حتما به سامانه ۱۹۰ اعلام کنید؛ آیا که اگر چنین دارویی وجود داشته باشد قاچاق محسوب می شود و با متخلفین حتما برخورد خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی راجع به فعالیت وزارت بهداشت در خبر رسان تلگرام گفت: ما طبق مصوبه قانونی برخورد می کنیم. البته در این زمینه از دولت ابلاغ رسمی نداشته ایم ولی در خبر رسان های داخلی حضور داریم.

علت کمبود داروی تزریقی خارجی تالاسمی ها

حریرچی راجع به کمبود داروی تزریقی خارجی بیماران تالاسمی، گفت: باید توجه کرد که بعضا داروها از نظر دسترسی دچار نوسان می شوند، بنابراین نمی توان گفت که هیچ گاه دچار کمبود دارو نمی شویم، ولی راجع به دارو باید با معیارهای علمی روز دنیا حرکت کنیم. بعضی بیماران یا پزشکان می گویند بیماران تالاسمی باید داروی تزریقی خارجی مصرف کنند. این در حالیست که ما همان دارو را در کشور خودمان تولید می کنیم. از طرفی دنیا هم به سمت استفاده از داروی خوراکی جهت این بیماران رفته هست. البته در حال حاضر هم تا سقف ۱۰ درصد داروی خارجی تالاسمی در کشور وجود دارد، ولی به هر حال از نظر قانونی دچار مسئله هستیم؛ آیا که نباید داروی خارجی که مشابه داخلی اش وجود دارد، وارد شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۶۵ هزار فوت و میر داشته ایم، گفت: در کشور ما ۱۹ هزار بیمار تالاسمی وجود دارد. در عین حال باید توجه کرد که میزان فوت و میر در جمعیت تالاسمی ها در کشورهای اروپایی چند برابر فوت افراد معمولی است و در این افراد هم فوت هایی رخ می دهد و نمی توان همه این مباحث را به بحث دارو نسبت داد. البته باید توجه کرد که روند کنترلی بیماری تالاسمی در کشور ما جزء عالی ترین کارها هست؛ آیا که با سرمایه گذاری عظیم در حوزه پیشگیری و جلب همکاری عظیم مسئولان مذهبی و فرهنگی، کارها موثری را در این حوزه انجام دادیم. بالاخره بسیار سخت است که اقوام و مذاهب متفاوت راضی به انجام آزمایش های ژنتیکی قبل از ازدواج شوند و در صورت تشخیص تالاسمی با مجوز قانونی سقط جنین انجام شود.

حریرچی با تاکید بر اینکه حتی بروز یک فوت هم اضافه است و هیچ بیماری نباید فوت کند، ادامه داد: به هر حال ما روند تامین دارو را با روال منطقی پیش می بریم. داروی داخلی تالاسمی ها تولید شده است و صادر می شد، ولی اکنون دستور داده ایم که صادرات آن متوقف شود تا کمبود مصنوعی که ایجاد شده، برطرف شود. از طرفی خطاب به بعضی رسانه ها می گویم که بیماران و نزدیکان ارزش حساس هستند. کسی فکر نکند با یک تیتر زدن راجع به زیاد کردن فوت و میر در یک بیماری دارد خدمت می کند. بلکه با این کارش بیماران و خانواده هایشان را مضطرب می کنند. باید پرسید این کار چه تاثیری بر سلامت افراد دارد.

افزایش مراجعه به داروخانه ها به دنبال زیاد کردن قیمت دلار

وی ادامه داد: با زیاد کردن قیمت دلار و با هوا که ایجاد شد، میزان مراجعه مردم به داروخانه ها و مراکز درمانی زیاد کردن پیدا کرد. مسئولان هم اعلام کردند که ما ارز دارو و اعزام بیماران به خارج از کشور را تامین می کنیم ولی ما گفتیم اصلا اعزام به خارج وجود ندارد. به هر حال در حوزه دارو مردم زیاد مراجعه کردند؛ آیا که فکر می کردند کمبود در دارو ایجاد می شود. نتیجه چنین هوا این است که مردم بیش از حد دارو می گیرند و دچار کمبود می شویم. یعنی با یک جو روانی غیر لازم، در حوزه دارو کمبود ایجاد می کنیم. راجع به داروهای تالاسمی هم تاکید می کنم که داروی تولید داخل ارزش تولید می شده، ولی به بعضی داروخانه ها به علت عدم پرداخت بدهی، داده نمی شده است است و در بعضی موارد نیز صادراتش انجام می شده است که دستور دادیم صادراتش متوقف و در میان داروخانه ها توزیع شود.

کمبود تخت بیمارستانی در تهران

حریرچی راجع به جلسه وزارت بهداشتی ها با نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در زمینه اوضاع تخت های بیمارستانی در تهران، گفت: باید توجه کرد که در پایتخت کشور عزیزمان ایران خصوصا در ۱۶ شهرستان از نظر تخت بیمارستانی دچار کمبود جدی هستیم و مردم در مضیقه قرار دارند. در این خصوص نمایندگان مجلس قول دادند جهت شهرهای اقماری پایتخت کشور عزیزمان ایران که شهرهای بزرگی هم هستند و ۱۰۰ یا ۲۰۰ تخت زیاد ندارند، کارها اساسی انجام شود.

وی راجع به جذب سرمایه گذاری خارجی و شرکت های خارجی جهت این ساخت و سازها در کشور گفت: جلب سرمایه گذاری و شرکت های خارجی در کشور عزیزمان ایران همراه با انتقال سرمایه و تکنولوژی و ساخت تمام ساختمان ها با توان مهندس و کارگر ایرانی هست. البته آنها هم منافع اقتصادی خود را دارند، ولی ما قراردادها را به گونه ای تنظیم کرده ایم که بیشترین نفع را ببریم.

حریرچی در پاسخ به پرسش دیگری راجع به اظهار نظر بیمارستان های شخصی مبنی بر ورشکستگی این بیمارستان ها با تعرفه های جدید، گفت: باید توجه کرد که اشغال تخت بیمارستان های شخصی در کشور طی سال های گذشته ۶۰ درصد بوده است و این عنوان نشان می دهد که این بیمارستان ها از تمام ظرفیت موجودشان استفاده نمی کنند. ما با توجه به نیازی که در این حوزه داریم، دست یاری به سمت بخش شخصی دراز می کنیم تا با قیمت مناسب که مورد استطاعت مردم باشد خدمات را به صورت خرید خدمت ارائه دهند.

از طرفی باید توجه کرد که اکثر بیمارستان های شخصی شهرستان ها و تعدادی از بیمارستان های شخصی پایتخت کشور عزیزمان ایران بیمه پایه یعنی تعرفه دولتی را از دولت دریافت می کنند و ۷۰ الی ۸۰ درصد مابقی درآمد بیمارستان های شخصی از بیمه تکمیلی هست. بنابراین جهت تکاپوی همه هزینه ها باید قیمت ها را درست تنظیم کنند. از طرفی هتلینگ بیمارستان شخصی و دولتی هشت درصد زیاد کردن یافته است و برابر قیمت تورم هست، ولی حق الزحمه کار صفر درصد زیاد کردن یافته است.

واژه های کلیدی: خارجی | دارویی | تالاسمی | بیمارستان | بیمارستان | تخت بیمارستان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz