علاقه – سود نشستن افراد عاشق شخصیت افراد

علاقه – سود: نشستن افراد عاشق شخصیت افراد نشانه شخصیت سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کلید پاستور۱۴۰۰ در‌جیب‌جهانگیری

این روزها در گعده ها و جمع های سیاسی یک نام بیش از گذشته شنیده می شود؛ دولتمردی که اصلاح طلب و از اعضای ارشد حزب عاملان هست؛ مردی که هیچ گاه تلاش هایش را رسانه

کلید پاستور۱۴۰۰ در‌جیب‌جهانگیری

کلید پاستور۱۴۰۰ در جیب جهانگیری

عبارات مهم : سیاسی

این روزها در گعده ها و جمع های سیاسی یک نام بیش از گذشته شنیده می شود؛ دولتمردی که اصلاح طلب و از اعضای ارشد حزب عاملان هست؛ مردی که هیچ گاه تلاش هایش را رسانه ای و عمومی نکرد تا به نوعی خود را مطرح کند، بلکه هر آنچه در طول سال ها حضورش در دولت های متفاوت انجام داده، در مسیر پیشرفت کشور بوده است.

کلید پاستور۱۴۰۰ در‌جیب‌جهانگیری

سازندگی او در دوره های متفاوت غیر قابل انکار هست، چه آن وقت که در دولت سازندگی استاندار اصفهان بود و چه در دولت اصلاحات که بر کرسی وزیر صنایع و معاون تکیه داشت و چه بعد از آنکه در دولت روحانی معاون اول مدیر جمهور شد و هنوز هم هست. شاخصه برتر جهانگیری نسبت به دیگر مدعیان، ازخودگذشتگی اوست.

در انتخابات96 که اسحاق جهانگیری وارد عرصه انتخابات شد، بعضی او را کاندیدای پوششی و بعضی دیگر کاندیدای حمایتی معرفی کردند. جهانگیری در مناظره با رقبای انتخاباتی چنان خوش درخشید که بعضی اعتقاد بودند اگر از ادامه مسابقه انصراف ندهد، شانس زیادی جهت تصدی ریاست جمهوری دوازدهم دارد و حتی اصولگرایان هم همین نظر را داشتند. به عنوان مثال، حجت الاسلام حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت، در آن مقطع زمانی که چند روز به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم مانده بود، در مورد احتمال عبور دولتی ها و اصلاح طلبان از روحانی خاطرنشان کرد: «اگر مواضعی که آقای جهانگیری در روزهای اخیر می گیرد، هماهنگ با اصلاح طلبان باشد، احتمال این عبور به صورت جدی وجود دارد.»

این روزها در گعده ها و جمع های سیاسی یک نام بیش از گذشته شنیده می شود؛ دولتمردی که اصلاح طلب و از اعضای ارشد حزب عاملان هست؛ مردی که هیچ گاه تلاش هایش را رسانه

وی با بیان اینکه احتمال نامزدی جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 وجود دارد، افزود: «مواضع آقای معاون اول نسبت به گذشته عوض کردن کرده است و اگر این مواضع، موضع تازه اصلاح طلبان باشد، باید منتظر اتفاقات جدیدی در صحنه سیاسی کشور باشیم.»

اما جهانگیری بر عهد خود با روحانی استوار ماند و در 26اردیبهشت 96 در همایش بزرگ اصلاح طلبان شیراز، کناره گیری خود از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری را به نفع حسن روحانی اعلام کرد.

دلواپسی تازه دلواپسان!

کلید پاستور۱۴۰۰ در‌جیب‌جهانگیری

بسیاری بر این اعتقادند که اسحاق جهانگیری کاندیدای مهم جریان اصلاحات در انتخابات 1400 است و نقش او در انتخابات 96 را اعتبار محکمی جهت پیروزی او می دانند. از سویی هم آینده نگری می کنند جریان اعتدال به واسطه حمایت اصلاح طلبان از روحانی به عنوان یک شخصیت اعتدالی در سال های92 و 96 خود را وامدار جریان اصلاحات می داند؛ بنابراین در حمایت از جهانگیری کوتاهی نخواهد کرد. بعد با توجه به این توافق فعلی، باید منتظر هجمه ها و تفرقه اندازی های رقیب هم بود که شروع شده است است.

آنها با مطرح کردن حمایت اصلاح طلبان و اعتدالیون از کاندیداتوری علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری1400 به دنبال آن هستند که علاوه بر بی اهمیت نشان دادن استراتژی اصلاح طلبان و اعتدالیون در دو انتخابات 92 و 96 چنین القا کنند که جریان اصلاحات فاقد کاندیدای مطرح و آشنا شده است جهت حضور درانتخابات 1400 هست؛ بنابراین مجبور به ائتلاف با اعتدالیون است! در این میان بعضی نقش دایه مهربان را ایفا می کنند، مانند عباس سلیمی نمین، فعال سیاسی اصولگرا که دیروز گفت: «بعد از آنکه جهانگیری در تبلیغات انتخاباتی از روحانی نیرومند تر ظاهر شد، خیلی از اهالی سیاست آینده نگری کردند که نقش او بعد از انتخابات عوض کردن می کند، یا کاسته خواهد شد.

این روزها در گعده ها و جمع های سیاسی یک نام بیش از گذشته شنیده می شود؛ دولتمردی که اصلاح طلب و از اعضای ارشد حزب عاملان هست؛ مردی که هیچ گاه تلاش هایش را رسانه

اگر آن تصویر ذهنی که در مسابقه های انتخاباتی جهت مردم ایجاد شد، ادامه می یافت، در واقع آقای روحانی کمرنگ و کمرنگ تر می شد. قطعا این اوضاع باید به نوعی حل وفصل می شد و اکنون شاهد کمرنگ شدن نقش او هستیم.» این بیانات در جهت تفرقه افکنی میان جهانگیری و مدیر جمهور است و گوینده اصولگرا به نوعی درصدد القای این عنوان است که اکنون وحدت و همدلی میان مدیر جمهور و معاون اول او وجود ندارد.

عبور از جهانگیری؛ نه!

اصلاح طلبان در برابر این هجمه ها و برنامه های تخریبی سکوت نکرده و از مواضع خود دفاع می کنند. احمد نقیب زاده چندی قبل در گفت وگویی تاکیدکرده بود: «بسته به شرایط آن روز، چینش نیروها و کاندیداهایی که در آن وقت مطرح می شوند، باید تصمیم گیری کرد، ولی در شرایطی که گزینش بین فردی مثل جهانگیری و لاریجانی باشد، قطعا اولویت با جهانگیری هست، جهت آنکه اساس ذهن آقای لاریجانی اصولگرایی است.

کلید پاستور۱۴۰۰ در‌جیب‌جهانگیری

اینکه نیروهای اصلاح طلب تا چه حد بتوانند به آقای لاریجانی نزدیک شوند، من فکر می کنم این تصمیم باید بسیار محتاطانه صورت بگیرد. باید در خاطر داشته باشند که اگر لاریجانی خود را به سمت اصلاحات سوق داده، به علت آن است که پیروزی عملگرایان و اصلاح طلبان را دیده است و شم سیاسی خود را در نظر گرفته هست. البته اگر در یک طرف آقای جلیلی و آقای رئیسی قرار بگیرند و در طرف دیگر آقای لاریجانی باشد، طبعا در آن وقت همه به سوی آقای لاریجانی روی می آورند.» روز سه شنبه هم احمد شیرزاد به نامه نیوز گفت: «قراردادن جهانگیری در برابر افرادی همچون لاریجانی ناشی از گستردگی اردوگاه اصلاح طلبان است.

اصلاح طلبان بنای عبور از جهانگیری را ندارند. اردوگاه اصلاح طلبان خیلی بزرگ است و چارچوب تنگی ندارد. لذا هر فردی در این جریان می تواند نظرات خود را بیان کند. این به معنی برنامه ریزی و طرح و نقشه این جریان جهت انتخابات بعدی نیست.» باید منتظر ماند تا زمانی که بحث ها و گمانه زنی های انتخاباتی جدی شود و شرایط جهت تحلیل دقیق تر و کامل تر فراهم شود.

اخبار سیاسی – آرزوی بزرگ

واژه های کلیدی: سیاسی | روحانیت | انتخابات | جهانگیری | لاریجانی | اصلاح طلب | انتخابات 96 | حسن روحانی | اصلاح طلبان | دولت روحانی | ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz