علاقه – سود نشستن افراد عاشق شخصیت افراد

علاقه – سود: نشستن افراد عاشق شخصیت افراد نشانه شخصیت سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی روحانی لایحه جامع اصلاح قانون کار را با امضای احمدی‌نژاد به مجلس فرستاد / رسول خضری

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با انتقاد نسبت به طرح استیضاح وزرای کار، راه و کشاورزی در آستانه تعطیلات نوروزی، بعضی ایرادهای ساختاری این وزارتخ

روحانی لایحه جامع اصلاح قانون کار را با امضای احمدی‌نژاد به مجلس فرستاد / رسول خضری

رسول خضری: روحانی لایحه جامع اصلاح قانون کار را با امضای احمدی نژاد به مجلس فرستاد

عبارات مهم : استیضاح

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با انتقاد نسبت به طرح استیضاح وزرای کار، راه و کشاورزی در آستانه تعطیلات نوروزی، بعضی ایرادهای ساختاری این وزارتخانه ها را تشریح کرد و گفت که اگر به دنبال حل مسئله هستیم باید به جای عوض کردن افراد، به سمت اصلاح ساختارها برویم.

رسول خضری در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به استیضاح وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری اعلام کرد: واقعیت این است که استیصاح وزرا در این مقطع سال به صلاح نبوده و شخصاً موافق استیضاح وزرا پیش از تعطیلات عید نوروز نیستم.

روحانی لایحه جامع اصلاح قانون کار را با امضای احمدی‌نژاد به مجلس فرستاد / رسول خضری

استیضاح وزیر راه در آستانه سفرهای نوروزی به صلاح نیست

وی افزود: به طور کلی در این روزهای سال، در آستانه تعطیلات نوروز وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی حمل و نقل در کشور باید با آرامش به کار خود بپردازد و استیضاح وزیر به صلاح نیست. مردم بعضاً از هم اکنون سفرهای نوروزی خود را شروع کرده اند و اگر قرار به استیضاح وزرا هست، استیضاح کنندگان باید در فرصتی دیگر با فراغ بال عنوان را دنبال کنند.

انتقاد نسبت به استیضاح وزیر کشاورزی در این مقطع سال

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با انتقاد نسبت به طرح استیضاح وزرای کار، راه و کشاورزی در آستانه تعطیلات نوروزی، بعضی ایرادهای ساختاری این وزارتخ

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین به عنوان استیضاح وزیر جهاد کشاورزی اشاره کرد و با بیان این که ایران، کشوری چهارفصل هست، گفت: هم اکنون در بخشی از کشور مراحل کاشت انجام می شود و در بخشی دیگر از کشور مراحل برداشت سپری می شود و بخشی دیگر نیز هنوز در مرحله داشت و نگهداری هستند. بنابر این استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در آستانه تعطیلات نوروز درست نیست.

مشکل وزارت کار در تعیین دستمزد سال آینده

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به نقش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عنوان تعیین دستمزد سال آینده اشاره کرد و در این باره اظهار داشت: وزارت کار متولی تعیین دستمزد است و متاسفانه امسال این عنوان با مشکلاتی روبرو شده است و جلسات سه جانبه تعیین دستمزد شورای عالی کار به ریاست آقای ربیعی و با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت متوقف شده است است.

رییس مجلس با تعامل استیضاح را به وقت مناسب موکول کند

روحانی لایحه جامع اصلاح قانون کار را با امضای احمدی‌نژاد به مجلس فرستاد / رسول خضری

خضری با طرح پیشنهاد عوض کردن وقت استیضاح و موکول کردن این ۳ فقره استیضاح به ابتدای سال آینده، در تصویر العمل به این که بنابر آیین نامه امکان عوض کردن وقت استیضاح ها وجود ندارد، اعلام کرد: به هر حال همه استثنا دارند و فکر می کنم رییس مجلس می تواند تدبیری بیاندیشد و با تعامل با استیضاح کنندگان این مسئله را مرتفع کند. البته بنده استیضاح را حق مسلم نمایندگان می دانم ولی وقت آن را مناسب نمی بینیم.

وزارت کار به اندازه ۶ وزارتخانه مشغله دارد

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با بیان این که هر ۳ حوزه وزارتی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی بسیار حائز اهمیت هستند، در پاسخ به سوالی درمورد عملکرد ربیعی، خاطرنشان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک وزارتخانه نیست؛ بلکه یک دولت است که حداقل به اندازه ۶ وزارتخانه مشغله دارد. متاسفانه ساختار وزارتخانه مسئله اساسی دارد و تا هنگامی که که این ساختار اصلاح نشود، اوضاع اصلاح نخواهد یافت.

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با انتقاد نسبت به طرح استیضاح وزرای کار، راه و کشاورزی در آستانه تعطیلات نوروزی، بعضی ایرادهای ساختاری این وزارتخ

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که اداره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با یک وزیر ممکن نیست، یادآور شد: بحث تعاون به تنهایی یک وزارتخانه است که علاوه بر تاکید در قرآن، در قانون اساسی، برنامه های توسعه همچون برنامه ششم و سیاست های کلی مورد تاکید خاص قرار گرفته هست. همچنین بحث کار و اشتغال یک وزارتخانه بزرگ است و همچنین رفاه اجتماعی به اندازه ۲ وزارتخانه بزرگ مشغله دارد. ما با بحث بیمه ها، صندوق های بازنشستگی و بسیاری از پرسشها کشور را در این حوزه سر و کار داریم.

بسیاری از ابرچالش های کشور همچون بیکاری و بحران صندوق های بازنشستگی در حوزه وزارت کار است

روحانی لایحه جامع اصلاح قانون کار را با امضای احمدی‌نژاد به مجلس فرستاد / رسول خضری

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس با اشاره به بعضی ابرچالش های کشور اعلام کرد: بحث اشتغال و بیکاری یکی از مهمترین ابرچالش های کشور است و همچنین عنوان صندوق های بازنشستگی نیز یکی دیگر از این ابرچالش ها است که به حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مربوط است و اگر ۱۰۰ وزیر دیگر هم بیاوریم، به خاطر این ساختار غلط نمی توانیم پرسشها را مرتفع کنیم.

روحانی لایحه جامع اصلاح قانون کار را با امضای احمدی نژاد به مجلس فرستاد

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با اشاره به مثالی به تشریح بعضی پرسشها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و گفت: وقت احمدی نژاد در دولت دهم لایحه جامع اصلاح قانون کار به مجلس آمد که با مخالفت مجلس روبرو شد. سال گذشته دولت آقای روحانی بار دیگر این لایحه را به مجلس فرستاد و جالب آن که این لایحه همچنان با امضای احمدی نژاد به مجلس آمد و این نشان می دهد که حتی دولت هم بحث اشتغال را جدی نمی گیرد.

۵۰ درصد گردش اقتصادی و مالی کشور به وزارت کار ارتباط دارد

او خاطرنشان کرد: درحالی شاهد این بی توجهی هستیم که حداقل ۵۰ درصد گردش اقتصادی و مالی کشور به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارتباط دارد. ما شاهدیم بحث اشتغال، صندوق های بازنشستگی، شستا، کارخانجات و پتروشیمی ها و بسیاری دیگر از مباحث درگیر این وزارتخانه است و با این حال عملاً همه پرسشها را به گردن وزیر می اندازیم.

ربیعی را فردی سالم، توانمند و درستکار می دانم

این عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تاکید کرد: شخصاً ربیعی را فردی سالم، توانمند و درستکار می دانم. امکان دارد در بدنه مدیریتی وزارتخانه مشکلاتی باشد و حتی بعضاً بحث های مالی نیز داشته باشند ولی شخص وزیر انسانی سالم است که بنده از نزدیک او را می شناسم.

آخوندی فردی باسواد و توانمند است ولی ساختار وزارت راه و شهرسازی مسئله دارد

این نماینده مجلس همچنین به تخصص و توانمندی وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: آقای آخوندی فردی باسواد و توانمند است ولی ساختار وزارت راه و شهرسازی ایراد دارد و با این ساختار غلط نمی توانیم پرسشها را حل کنیم؛ آیا که راه سازی و شهرسازی هیچ سنخیتی با یکدیگر ندارد.

خضری در آخر ساختار تصریح کرد: انتظارمان این است که دولت با ارائه لایحه ای کارشناسی شده است این مسئله را مرتفع کند. باید بدانیم که اگر به دنبال حل پرسشها هستیم، ابتدا باید ساختار را اصلاح کنیم.

واژه های کلیدی: استیضاح | شهرسازی | کشاورزی | وزارت کار | استیضاح وزیر راه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz