علاقه – سود نشستن افراد عاشق شخصیت افراد

علاقه – سود: نشستن افراد عاشق شخصیت افراد نشانه شخصیت سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دومین سوآپ ارزی کلید می‌خورد

رئیس کل بانک مرکزی یکی از اهداف سفر مدیر جمهوری به چین را انجام توافقات بین کشور عزیزمان ایران و چین درخصوص تبادلات مالی با ارز دو کشور اعلام کرد. در صورت انجام

دومین سوآپ ارزی کلید می‌خورد

دومین سوآپ ارزی کلید می خورد

عبارات مهم : ایران

رئیس کل بانک مرکزی یکی از اهداف سفر مدیر جمهوری به چین را انجام توافقات بین کشور عزیزمان ایران و چین درخصوص تبادلات مالی با ارز دو کشور اعلام کرد. در صورت انجام توافقات نهایی، این دومین سوآپ ارزی بعد از ترکیه هست. در سوآپ ارزی تمامی مبادلات تجاری بین دو کشور با ارزهای مرسوم بین کشور مبدا و مقصد انجام خواهد شد و دیگر نیاز به ارزهای مرسوم بین المللی از جمله دلار نیست.

دومین سوآپ ارزی کلید می‌خورد

منافع دو کشور در سوآپ ارزی

ولی الله سیف با توجه به سفر مدیر جمهوری به پکن در گفت وگو با «ایرنا» جذابیت ­های سوآپ ارزی جهت دو طرف را بازگو کرد. او با اشاره به اینکه ۲۵ درصد صادرات نفت کشورمان به چین هست، گفت: چین به عنوان یکی از بااهمیت ترین شرکای تجاری کشور عزیزمان ایران در سال های اخیر و یکی از خریداران عمده نفت در سیاست راهبردی کشورمان از اهمیت بسزایی برخوردار است.او افزود: هم اکنون شبکه بانکی کشور به علت اثرات تحریم ها در انجام عملیات بانکی با محدودیت هایی مواجه است که امیدواریم در سفر مدیر جمهوری به چین، توافقات مورد نیاز در سطح مقامات ارشد سیاسی دو کشور انجام و راهکار مناسب و مطلوب حاصل شود.

رئیس بانک مرکزی با اشاره به مواضع روشن مقام های چینی به حفظ برجام افزود: با توجه به حجم همکاری های تجاری دو کشور و با به کارگیری مکانیزم های پرداخت مناسب مانند استفاده از ارزهای محلی می توانند نسبت به انجام مبادلات مالی اقدام کنند و در این خصوص چالش جدی نخواهیم داشت. او اظهار امیدواری کرد با استمرار همکاری بانک های چینی و همچنین حمایت موسسه بیمه صادراتی چین (ساینوشور)، تامین مالی طرح های تولیدی و زیر بنایی کشور طبق روال قبلی ادامه یابد.

رئیس کل بانک مرکزی یکی از اهداف سفر مدیر جمهوری به چین را انجام توافقات بین کشور عزیزمان ایران و چین درخصوص تبادلات مالی با ارز دو کشور اعلام کرد. در صورت انجام

سیف افزود: مقصد بخش عمده ای از صادرات محصولات پتروشیمی ایران، چین است که با توجه به سیاست حفظ منافع دو کشور و راهکار های عملیاتی موجود و تاکید بر تعاملات مستقیم کشور عزیزمان ایران و چین به یوآن، مشکلی در این حوزه وجود نخواهد داشت.او اظهار کرد: با توجه به تحولات سیاسی اخیر و ضرورت حمایت صادر کنندگان چینی از سوی مقامات دولتی آن کشور، به نظر می رسد فضای مناسب سیاسی جهت بحث و مذاکره راجع به تعاملات تجاری ۲ کشور فراهم باشد.رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد: با وجود فشارهای بسیار زیاد و تحریم های اعمال شده است در دوره پسا برجام بانک ها و شرکت های چینی همکاری بسیار خوبی با همتایان ایرانی خود داشته اند و قراردادهای متعددی بین بانک ها و موسسات مالی و طرفین تجاری دو کشور منعقد و عملیاتی شده است است.

او یادآور شد: مقامات چینی از جمله سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرده است که کشورش همچنان به همکاری با کشور عزیزمان ایران و پایبندی به برجام ادامه می دهد و چین با اتحادیه اروپا همکاری خواهد کرد تا قاطعانه بتوان برجام را حفظ کرد.سیف تاکید کرد: چین مخالفت خود را در قبال اعمال تحریم های یکجانبه اعلام داشته و با این موضع گیری کشور های چین و کشور عزیزمان ایران مراودات اقتصادی و تجاری عادی خود را حفظ کرده و توسعه خواهند داد و همچنان به همکاری براساس تبعیت از تعهدات بین المللی ادامه خواهند داد.رئیس بانک مرکزی گفت: کشور عزیزمان ایران و چین در طرح «یک کمربند یک راه» نیز همکاری دارند و این امر بیانگر تحکیم روابط تجاری بلند مدت دو کشور است.

دومین گام سوآپ

دومین سوآپ ارزی کلید می‌خورد

پس از پرسشها به وجود آمده در تبادلات مالی و بانکی، راهکار پیمان دوجانبه از سوی سیاست گذاران اقتصادی کشور دنبال شد. در نخستین گام نیز سوآپ ارزی با ترکیه در سال ۱۳۹۶ عملیاتی شد. از همان ابتدا قرار بر این بود که ۴ کشور ترکیه، روسیه، عراق و چین به صورت جداگانه این نوع پیمان را با کشور عزیزمان ایران منعقد کنند. ولی در حال حاضر پیمان پولی دو جانبه تنها با ترکیه در فاز اجرا به سر می ­برد و به نظر، مقدمات مورد نیاز جهت اجرای این پیمان با چین نیز در حال پیگیری در سطح عالی­ ترین مقام ­های سیاسی هست. این پیمان می­ تواند هزینه ­های انتقال پول را جهت دو کشور کم کردن دهد و موانع روابط بانکی را از میان بردارد. ولی کارشناسان اقتصادی در نظر گرفتن بعضی ملاحظات در این خصوص را مهم می­ دانند.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: ایران | ترکیه | همکاری | ایرانی | اقتصادی | کشور ترکیه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz